Itt részletesen is elolvashatjátok azokat a termékeket, módszereket, amiket használok/alkalmazok a hajápolásom során MOSTANÁBAN (2014. Április óta)! Mint tudjátok a folyamatos Hajszerkezet Kezelésem óta nem igazán használok konyhai "szereket" a hajamra, így maradnak a szilikonmentes kozmetikai szerek. Mivel ugye a fodrászom erőteljesen lebeszélt a  házi módszerekről!

1. lépés:
Mindig a hajpakolással célszerű kezdeni, ezért én így is teszek, ugyanis a pakolás macerás dolog, jobb mindig nedves vagy száraz hajon végrehajtani, és nem szükséges, hogy teljesen tiszta legyen a haj (kivétel ha nagyon az és ráfér a pakolás előtt egy mosás akkor ajánlatos előbb megmosni). Hajpakolásként én a SWISS O- PAR Kókusztejes Hajkúrát alkalmazom. Nagyon szeretem, mert egy az, hogy szilikonmentes és finom kókuszillata van. Ápolja a száraz, töredezett hajat valamint fényességet és rugalmasságot bíztosít. 5-10 percig szoktam rajta hagyni, attól függ mennyire sietek. 

Persze volt, hogy hajmosás után tettem a hajamra és aztán öblítetttem ki, így aztán a kókuszillat tovább érződött.  De ezt mindenki döntse el, hogyan jobb neki! Először attól féltem, hogy ha a végén alkalmazom akkor hamarabb zsírosodik, de nem így lett:)






Swiss O-PAR Kókusztejes hajkúra

2. lépés:
Következő lépésben jöhet a hajmosás ( ha ugye a pakolással végeztünk és persze ha azzal kezdtünk).
Hajat mindig a SYOSS jól bevált samponjaival mosok, azok közül is a "KÉK vékonyszálú, erőtlen hajra" típussal. Mivel a hajam hajlamos a töredezésre, és a vége előfordul, hogy szárazabb, ezért emellett a sampon mellett döntöttem. És bevált! Mondahatni már több mint 2 éve ezt használom. Szeretem, mert tartós is. 500ml-es kiszerelésben kapható, ami nálam fél évig simán kibírja. Nem is drága 1200-1400 Ft körül megvásárolható és tényleg jobban megéri, mint 800Ft-ért vennék egy 250ml-et, ami kitart úgy 2 hónapig kb. Szval SYOSS, mert nekem segített!






SYOSS: Vékonyszálú, erőtlen hajra

3. lépés:

Miután végeztem a hajmosással és a pakolással betekerem a hajam egy törölközőbe. És itt megjegyzem én mindig külön türcsit használok a hajamra!!! Nekem ez fontos, hisz nem szeretnék semmi féle szennyezést a hajamra rögtön hajmosás után még véletlen se! :)
(Megjegyzem: Pár hónapja még minden hajmosás után almaecetes vagy sima házi ecetes öblítést is használtam a hajamra, főként a zsírosodás megelőzése érdekében. Nekem nagyon bevált! Régebben is ezt használták a nők öblítésre vagy a rózsavizet, de ezt én nem próbáltam és már szerintem nem is fogom, mert a Kezelés óta NEM használok semmi házi praktikát!)
FONTOS!!! A vizes frizuránkat sose dörzsöljük meg a törölközővel, ezért csak tekerjük be, addig míg a víz nagyját a törölköző már teljesen felszívta. A haj ugyanis jobban sérűl ha vízes!!! Ezt ne felejtsétek!!! Így a fésűlködéssel is csak óvatosan bánjunk, ha lehet ne rögtön vizes hajon!
Mivel az én hajam vége tincsekbe göndörödik, így nem igazán szárítom meg, mert hallottam már azt is, hogy a hajszárító is árthat a hajnak. Igaz manapság már vannak ionos hajszárítók is amik elvileg már nem tesznek kárt a hajban. Da ha mégis szárítózok, akkor sose írányítom a meleg levegőt a hajtövekre!!! És akkor se szárítom teljesen meg, reggelre ugyis száraz lesz! A vége pedig szép göndör, aminek tökre örülök, de ezt örököltem persze:)


4. lépés:
FÉSŰLKÖDÉS
Az se mindegy mivel fésűlködünk ám! Erre is gondosan figyelnünk kell. 
Én már vagy egy éve vaddisznósörte hajkefét használok!!! A kefe könnyen beszerezhető drogáriákban kicsit húzós áron, de megéri. Én az enyémet 2500.- körül vettem. Hajmosás előtt mindig kifésülöm a hajam, hogy ne legyen gubbancos! Igaz ha nagyon olyan, akkor ritka fogú műanyag fésűvel bontom ki a hajam, hogy mosás után már ne kelljen azzal bajlódnom, így nem veszítek annyi hajszálat se:) Mosás után pedig jöhet a vaddisznósörte kefe. 
Nálam elengedhetetlen a kefék és csattok/hajgumik lemosása szappanos vízzel minden hajmosás után!!! Szerintem erre is gondosan oda kell figyelni, hisz a hajunkon 1-2 nap után megjelenek az apró szennyeződések, amiket a kefék, hajgumik felszívnak használatuk során. Ezért öblítsük le őket mindig! Ezzel is késleltethetjük az esetleges zsírosodást!



Vaddisznósörte hajkefe


Mire figyeljünk még:

Sose használjunk befőttes hajgumit!!! Ez ugyanis erőteljesen roncsolja, megtöri a hajat! 
Időnként hordjuk szabadon a hajunkat, főleg ha többször viseljük összekötve! (Én a munkám miatt mindig össze kell, hogy kössem, de van amikor csak laza kontyba, fonatba hordom a hajam, ezzel is kímélve!)
Állítólag a tupír se tesz jót a hajnak, ezért mellőzésre intenek minket, de én erről nem tudtam lemondani, mióta csak az eszemet tudom szinte mindig teszek bele tupírt, hol keveset, hol többet attól függ, mert szeretem ha nem áll össze - vissza! De mióta a JOICO Haj Megújítás technikáját használom (ami véd mindenféle károsodástól, így nyugodtabb szívvel teszem!)
Ne használjunk semmiféle hajformázó eszközt ( spray, zselé, fixálóhab, hajvasaló...stb)!!! Ez nagyon fontos, hogy a hajunkat ne tegyük ki a káros meleg hő hatására! (Megjegyzem: A JOICO technológiája szintén kivédi ezt is! Nem tesz kárt a hajban, mivel a JOICO termékek olyan réteggel vonják be a hajat, hogy azok megvédik a haj szerkezetét a káros dolgoktól! Ez persze mindenkinek saját felelősége! Én már több mint 2 éve nem vasalom, nem használok hajrögzítő termékeket! És a hajam megköszönte :)  )

by: manyicska :))